04-8722448

גנרטורים – ציוד הכרחי להפקת אירועים בטבע

אירועים בטבע הפכו כבר מזמן לנורמה מקובלת ואינם נחשבים למשהו יוצא דופן במיוחד, אך הם דורשים התארגנות מיוחדת. אוהל, תאורה, מיזוג אוויר, קייטרינג, הפעלות מיוחדות ועוד – לכל הפרטים צריך לדאוג, כי אין אולם מאורגן שיסדר הכל בשבילכם, והדבר הכי חשוב – חשמל. אתם זקוקים לחשמל לאירוע שלכם, כלומר תזדקקו לגנרטור, והיום מציאת גנרטור היא פשוטה מאי-פעם. בואו להבין למה בדיוק אתם צריכים לדאוג אם אתם רוצים להפיק אירוע בטבע.

יושבי האוהלים

היום, ברוב האירועים הנערכים בטבע, נהוג לשכור אוהל. היתרונות בכך ברורים – הגנה מושלמת מפני מזג אוויר חם מדי או קר מדי, ואפילו מפני גשם, בלי לוותר על הלוקיישן המיוחד בטבע, ואפשרות לשלב בין חוץ ופנים כרצונכם. אפשר לשכור אוהלים בגדלים שונים, בהתאם לכמות המוזמנים הצפויה ולפעילויות שתרצו לערוך בו, ולשכור את כל הציוד הנלווה הדרוש לכם: שולחנות וכיסאות, מערכת מיזוג אוויר, ספות, כורסאות, פינות זולה ועוד.
ההמלצה שלנו היא לא לוותר על מערכת מיזוג אוויר גם אם אתם חושבים שצפוי מזג אוויר מושלם בחוץ. בתוך האוהל לעיתים חם יותר או קר יותר מבחוץ, גם כשהוא מאוורר, ותמיד כדאי שתהיה את האופציה הזו.

חשמל זורם בכפות ידיך?
בניגוד לשירה של רותי נבון ולמילים שכתב יהורם טהרלב, החשמל אינו זורם בכפות ידינו. חבל או מזל, אנו זקוקים לחשמל כדי לקיים את החיים שלנו ביום יום, ואנו זקוקים לחשמל גם כדי להפיק אירוע מוצלח בטבע. מכיוון שהחשמל אינו זורם בכפות ידינו, אנחנו צריכים גנרטור שיפיק עבורנו את החשמל הנדרש, אבל צריכים גם לדעת איזה גנרטור יתאים לנו בצורה אידיאלית כדי לא לסחוב סתם גנרטור גדול ולשלם על השכרתו מחיר גבוה מדי מצד אחד, אבל גם לא לשכור גנרטור קטן מדי שלא יפיק את כמות החשמל הנדרשת באירוע.

אז מה עושים? אנחנו פה כדי לעזור!

ישנם לא מעט סוגי גנרטורים, בגדלים שונים והספקים שונים, ברמת רעש שונות ובעלות שונה. בואו נראה מה אתם צריכים:

הדלק והרעש

סוג הדלק שצורך הגנרטור ורמת הרעש שהוא מפיק קשורים זה בזה בצורה הדוקה. ישנם גנרטורים הפועלים על סולר, שהוא זול יותר מבנזין, אך הם מרעישים יותר מהגנרטורים העובדים על בנזין, ועל הדרך גם מזהם יותר את הסביבה.
כאשר מדובר בהשכרה חד פעמית של גנרטור לצורך אירוע בודד אנחנו ממליצים להוסיף עוד כמה שקלים ולשכור גנרטור שעובד על בנזין, שהוא, כאמור, מרעיש פחות ומזהם פחות. את הגנרטורים המרעישים צריך למקם רחוק יחסית ממיקום האירוע, כך שלעיתים יש צורך ללכת ולחזור מרחק רב במקרה של תקלה, נניח, וגם בשעת הקמת האירוע ופירוק הציוד.

כמה הספק יספיק לכם

כאמור, ישנם גנרטורים בהספקי חשמל שונים ועלות השכרתם שונה, באופן טבעי. כדי לחשב את ההספק החשמלי שאתם זקוקים לו תצטרכו לערוך רשימה של כל הציוד החשמלי שאתם עומדים לחבר לגנרטור: תאורה, מיזוג אוויר, מערכת הגברה, אולי גם תנורי אפייה או כל ציוד חשמלי אחר שתפעילו במקום. בדקו את צריכת החשמל הצפויה של כל המערכות הללו, והוסיפו קצת "ספייר", כדי לא להיתקע עם נפילות מתח בזמן האירוע עצמו.

ההמלצה שלנו היא להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום הגנרטורים כדי לדעת איזה גנרטור אתם צריכים, האם כדאי לשכור גם גנרטור גיבוי למקרה חירום, וכמה דלק הגנרטור צפוי לצרוך במהלך האירוע.

מה עוד חשוב לדעת?

הדבר הכי חשוב שצריך כדי להפיק אירוע בטבע הוא את עזרתם של אנשי המקצוע המתאימים. העדיפו תמיד לעבוד עם חברה אמינה ומנוסה, שיש לה את הניסיון הנדרש בתחום ואת המוניטין הטוב ביותר. אנשי מקצוע שיוכלו לייעץ לכם בצורה הטובה ביותר, ושתוכלו לסמוך עליהם בכל מקרה של שאלה או בעיה הם "מצרך" חובה, ואם מצאתם כאלה, אל תוותרו עליהם.