04-8722448

שימוש בגנרטור: 5 כללי בטיחות שכדאי להכיר

כללי בטיחות לעבודה עם גנרטור

אם אתם עומדים בפני רכישה, השכרה או שימוש בגנרטור – המאמר שלפניכם הוא אולי המאמר הכי חשוב שתקראו. במאמרים אחרים בתחום תקבלו לרוב מידע בסיסי בלבד – מהם גנרטורים, מה השימושים השונים של כל גנרטור ועוד, אבל במאמר זה אנו נלמד אתכם כיצד להימנע מפגיעות ואף להציל חיים.

הגנרטור, הינו כלי יעיל כפתרון לאספקת חשמל, אבל חשוב לזכור שכיוון שהוא מעביר חשמל – הוא עלול להיות מסוכן באותה המידה בה הוא יעיל. קצר במקום הלא נכון עלול לקחת חיי אדם לחינם. לכן, חשוב לשמור על כללי הבטיחות המועברים לכם, הן בכתב והן בעל פה, על ידי איש מקצוע.

להלן 5 הכללים החשובים ביותר לשימוש נכון בגנרטור

  • ודאו אספקת אוויר נכונה – הדבר החשוב ביותר לבריאותו של גנרטור, הוא אספקה נכונה של אוויר. גנרטור אשר אינו מאוורר יכול להתחמם, להתקלקל, לעבור קצר חשמלי ואפילו להתחיל לעלות באש, דבר המהווה סכנה לאדם ולרכוש. לכן, חשוב לוודא שהגנרטור שלכם, בין אם הוא גנרטור נגרר, ארעי וחיצוני, ובין אם הוא גנרטור פנימי ונייח – מאוורר כראוי. האוורור מקרר את הגנרטור ומונע ממנו את כל התקלות האפשריות שצוינו למעלה.
  • בחרו מיקום נכון – חשוב לשים את הגנרטור במקום המיועד לו. מקום שאינו מתאים לגנרטור יכול להשפיע על תפקודו, ואפילו לסכן את חיי המשתמש. במיוחד, לא כדאי להניח את הגנרטור במקום סגור, כדי למנוע הרעלה מהגזים אותם משחרר הגנרטור. במקום סגור, הם עלולים להיאסף ולהחליף את החמצן והאוויר הנקי במהירות וביעילות. באותה המידה, חשוב לזכור שלא למקם את הגנרטור ליד דלתות או חלונות של אזורי מגורים. גם אם אנו איננו ממקמים את הגנרטור בחלל סגור, גם השמתו בסמוך לכניסה לחלל סגור יכולה לסכן את חייו של המשתמש, את הגנרטור יש למקם במקום פתוח או לחלופין בחדר אליו אין גישה למעט אנשי תחזוקה מקצועיים.
  • עיינו בעלון לצרכן – בימינו מעטים האנשים שמתייחסים לעלון הצרכן, במקרה של הגנרטור, הדבר הכי חכם שאתם יכולים לעשות הוא דווקא כן לקרוא אותו ולהכיר ת הנקודות המרכזיות בו. בעלון תוכלו למצוא הסברים על מערכת החשמל של הגנרטור, ולקבל עוד טיפים ודרכים לשמור על בטיחותו. לפעמים יש דרישות בטיחות הספציפיות לגנרטורים מסוימים, ולכן חשוב לקרוא את העלון של הגנרטור שבידכם.
  • הימנעו ממגע – אסור בתכלית האיסור לגעת בחלקיו הפנימיים של הגנרטור. מגע לא נכון של אדם שאינו מוסמך לכך, יכול להביא לפגיעה במכשיר ובאדם הנוגע. הגנרטור הוא כמו תחנת חשמל קטנה. לכן, במקרה של תקלה בגנרטור, אל תנסו לחסוך בזמן ובכסף, צרו קשר עם חברה מקצועית (לרוב שירות זה יהיה חלק מהשירותים של החברה ממנה רכשתם את הגנרטור), והמתינו להגעתו של טכנאי מוסמך שיטפל בבעיה.
  • תדלקו במצב מנוחה – על מנת לפעול, הגנרטור זקוק לדלק או דיזל. בפעולת השריפה של הדלק, נוצרת אנרגיה אשר הגנרטור מתרגם לזרם חשמלי – כמו בתחנות כוח. חשוב מאוד כאשר אנו מחדירים את הדלק לגנרטור, שלא למלא אותו כשהוא דלוק. הדלק לרוב משחרר גזים אל האוויר – אדים. אדים אלו הם לא רק יעילים, אלא גם דליקים מאוד. המכשיר, כאמור, חם מאוד, ולכן עלול להביא לשריפה של אדי הדלק. תדלוק גנרטור נעשה רק כאשר המכשיר כבוי ולאחר שהיה במנוחה של לפחות 30 דקות.